ŚWIETLICA SZKOLNA

 

Do naszej świetlicy zapraszamy od 7.00 do 16.00. Aby zapisać dziecko należy wypełnić Kartę Zgłoszenia Dziecka do Świetlicy i złożyć ją do kierownika lub wychowawców.

 

 

 

Szczególną opieką otaczamy uczniów klas I - III.

 

Celem działalności naszej świetlicy jest przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i miłym otoczeniu, stworzenie warunków do wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Świetlica spełniając swą funkcję opiekuńczą stara się rozwijać umiejętności i uzdolnienia dzieci, wyzwalać ekspresję twórczą i kształtować sprawność ruchową. Staramy się ,aby nasze zajęcia uczyły dzieci współdziałania w grupie i kształtowały umiejętność komunikowania się.

 

W ramach zajęć świetlicowych odbywają się:

   - Zajęcia plastyczne, techniczne

   - Gry i zabawy ruchowe na sali gimnastycznej

   - Zajęcia integrujące grupę

   - Zajęcia dydaktyczne podnoszące i usprawniające możliwości intelektualne

   - Zajęcia komputerowe

   - Zajęcia czytelnicze

 

  

  

 

Corocznie organizowanych jest wiele uroczystości: Dzień Chłopaka, Pasowanie na Świetlika, Andrzejki, Mikołajki, Wigilia, Bal Karnawałowy, Dzień Kobiet, Dzień Dziecka. Wychowankowie świetlicy biorą udział w licznych konkursach międzyświetlicowych, ogólnopolskich.

 

  

 

Bazę lokalową świetlicy stanowią dwie sale dostosowane do potrzeb dzieci. W salach znajdują się zabawki, układanki, duży wybór gier stolikowych. Posiadamy telewizory, odtwarzacze DVD, stół do piłkarzyków, maty sportowo – taneczne. Korzystamy z boiska szkolnego, sali gimnastycznej, sali zabaw, sali informatycznej oraz z tablicy interaktywnej.


Dzieci i ich rodzice zobowiązani są do przestrzegania Regulaminu Świetlicy.

 

 

ROK SZKOLNY 2017 / 2018


IV ŚWIETLICOWA OLIMPIADA SPORTOWA

Na przełomie maja i czerwca w naszej świetlicy odbyła się IV Świetlicowa Olimpiada Świetlicowa. W tym roku można było wziąć udział w 5 konkurencjach. Oto wyniki:

Rzut do celu:

I - Budrewicz Agata

II - Ociesa Wiktoria, Rogowska Karolina

III - Hatłas Patryk

Bieg na czas:

I - Krążyńska - Szczypała Olivia

II - Palka Oliwier

III - Wołosz Łukasz

Skok w dal:

I - Nokel Mikołaj

II - Rogowska Karolina

III - Palka Oliwier

Podbijanie piłeczk:

I - Palka Oliwier

II - Budrewicz Agata, Pudełko Amelia

III - Fojt Emilia

Stanie na jednej nodze:

I - Odoj Wiktoria

II - Wolf Alicja

III - Krążyńska - Szczypała Olivia

Sportowcem roku został Oliwier Palka, kóry zdobył najwięcej punktowanych miejsc we wszystkich konkurencjach. Dla wszystkich uczestników przygotowano dyplomy i upominki.

Wszystkim gratulujemy! Trenujcie bo za rok kolejny sprawdzian! :)

MIĘDZYŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNY "?"

W konkursie zorganizowanym przez SP nr 16 w Bytomiu 1 miejsce zajęła Hania Wolf - Gratulujemy :)

 

WIOSENNE MALOWANIE

Korzystając z pięknej pogody zorganizowaliśmy zajęcia plastyczne w nietypowej scenerii.Dzień Babci i Dziadka


Przed zbliżającym się świętem przypomnielismy sobie zasady zachowania się wobec osób starszych. Przygotowaliśmy i omówliśmy Kodeks zachowania się. Po ustaleniu kiedy obchodzimy Dzień Babci i Dziadka przygotowaliśmy dla nich drobne upominki.

W świątecznym nastroju...


Przy dźwiękach kolęd, zapachu prawdziwej choinki przygotowaliśmy świąteczne ozdoby...

Dzień Pluszowego Misia

 

25 listopada z okazji Dnia Pluszowego Misia w świetlicy szkolnej zorganizowano konkurs plastyczny „Świetlicowa maskotka”. Najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe prace wykonały:

 

Emila Fojt kl. Ic – I miejsce

 

Olivia Krążyńska-Szczypała kl. Ia – I miejsce

 

Sandra Szajer kl. III b – I miejsce


 

Agnieszka Chowaniak I a – wyróżnienie

 

Alicja Wolf Ib – wyróżnienie

 

Agata Budrewicz – I c – wyróżnienie

 

Laureaci otrzymali nagrody, a prace przez najbliższy rok będą ozdabiały salę świetlicy.Wszystkie zwierzęta małe i duże!

Sukces uczennicy z klasy Ib - Maja Węgrzyn zdobyła 2 miejsce w Międzyświetlicowym Konkursie Plastycznym - Wszystkie zwierzęta małe i duże, zorganizowanym przez SP nr 4 w Bytomiu. Gratulacje !Popołudnie z książką - weź książkę na spacer

Włączając się w ogólnopolskie akcje promujące czytelnictwo, korzystając z pieknej październikowej pogody zabraliśmy nasze ulubione książki, by poczytać w plenerze. Ciekawa, bo inna niż zazwyczaj, forma spędzania czasu z książką spodobała się wszystkim. Po wspólnym relaksie z książką odbyły się literackie podchody, a na zakończenie malowaliśmy naszego ulubionego bohatera.Pasowanie na Świetlika

Jak obyczaj każe stary... A nie, to inna bajka :)

W dniu 25.11.2017r. świetlicę odwiedził Król Ołówek z Królową Kredką. Wraz z nimi przybyli Rycerze i Damy Dworu oraz Królewski Błazen. Król ogłosił pierwszakom wspaniałą nowiną - kto tylko wykona 3 zadania od razu zostanie przyjęty do Grona Świetlików naszej szkoły. W tym roku zadania były wyjątkowo trudne - trzeba było wykazać się sprawnością fizyczną, rozwiązać moc zagadek, a na koniec wypić specjalną miksturę. Nasze wspaniałe pierwszaki poradziły sobie znakomicie, nikt się nie poddał, nie wycofał. Wszyscy poradzili sobie z wyzwaniami i w nagrodę dostali dyplom potwierdzający przyjęcie do Świetlików i drobne upominki.


ROK SZKOLNY 2016 / 2017


 

MegaMisja, czyli cyfrowa edukacja w świetlicy szkolnej

W roku szkolnym 2016/2017 dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej uczestniczą w programie  MegaMisja. Jest to program nowoczesnej edukacji, który podnosi cyfrowe kompetencje nauczycieli, a dzieciom pomaga odkryć dobre i bezpieczne strony technologii. A wszystko w formie przyjaznej zabawy w cyfrowe laboratorium, w którym pomagają animowanym bohaterom złapać niesfornego Psotnika, ucząc się przy tym ważnych zasad młodego internauty. To jest ich MegaMisja.

Dzieci, pracując w grupie, podejmują kolejne zadania w MegaMisji i zdobywają punkty, aby móc wymieniać je na nagrody pomocne w realizacji zajęć: sprzęt multimedialny, książki, materiały plastyczne, pomoce edukacyjne. Przy realizacji wyzwań uczą się, jakie treści można publikować w internecie, jak chronić swoją prywatność, unikać niebezpieczeństw w sieci, przestrzegać netykiety i praw autorskich, jak znaleźć wiarygodne informacje w internecie, tworzyć i obrabiać proste grafiki, dźwięki i filmy.
            Honorowymi ambasadorami programu są: Magdalena Kumorek – aktorka teatralna i filmowa oraz wokalistka, a także Grzegorz Kasdepke, autor bestsellerowych książek dla dzieci. 


 

Ostatnia MegaMisja już za nami – w dowód zaangażowania świetlica otrzymała Certyfikat. Żałujemy, że nasza przygoda z programem dobiegła końca, a jednocześnie cieszymy się, że udało nam się pomóc Julce i Kubie uratować Psotnika.   

 

Dziękujemy fundacji Orange za wspaniały program, dzięki któremu bardzo dużo się nauczyliśmy, a spędzony czas w świetlicy był dla nas atrakcyjny. Pamiątką po udziale w MegaMisji będą zdobyte atrakcyjne nagrody wykorzystywane podczas wielu innych zajęć w świetlicy.


Na początku czerwca wzieliśmy udział w konkursie plastyczno - technicznym "Ptaki - nasi skrzydlaci przyjaciele" zorganizowanym przez SP nr 5. Uczennica klasy 2 b zajęła 1 miejsce. Gratulujemy :)
 

Z okazji Dnia Dziecka świetlica zorganizowała konkurs plastyczny pt. „Po drugiej stronie tęczy” – dzieci miały okazję wykazać się kreatywnością i wyobraźnią. Prace były piękne, kolorowe, różnorodne i po burzliwych naradach jury zdecydowało:

 

Zwycięzcą został: Radek Czernecki (IIa)

 

Kolejni laureaci to:

 

II miejsce – Kałuś Dominik (Ia)

 

III – Wierzbicka Natalia (IIb)

 

Wyróżnienia przyznano: Wrodarczyk Szymon (IIc), Niesterczuk Lena (IIa) oraz Szajer Sandra (IIb)

Gratulujemy :)

 

 

Tradycyjnie już w maju, w naszej świetlicy odbywa się Świetlicowa Olimpiada Sportowa.
W tegorocznej edycji  można było wziąć udział w 4 konkurencjach. Oto zwycięzcy w poszczególnych dyscyplinach:

 

Rzut do celu :

 

I miejsce: Filip Filbier (IIIb)

 

II miejsce: Mateusz Przywarka (IIa)

 

III miejsce: Daniel Gapys (IIIc)

 

Wyróżnienie: Kacper Pissarek (IIa)

 

Bieg na czas:

 

I miejsce: Kacper Mrozicki (IIIb)

 

II miejsce: Kajtek Leszczyk (IIIc)

 

III miejsce: Filip Filbier (IIIb)

 

Trójskok:

 

I miejsce: Filip Filbier (IIIb)

 

II miejsce: Wiola Klik (IIa)

 

III miejsce: Brayan Bondyra (IIa)

 

Wyróżnienie: Oskar Bodzioch (IIIb)

 

Stanie na jednej nodze:

 

I miejsce: Kinga Musioł (IIIb)

 

II miejsce: Filip Filbier (IIIb)

 

III miejsce: Karolina Filbier (IIIb)

 

Wyróżnienie: Weronika Czopek (IIId)

 

Sportowcy którzy zdobyli najwięcej punktów w poszczególnych dyscyplinach otrzymali przechodni puchar oraz tytuł Super Sportowca 2017r. Tytuł ten zdobyli – Wiola Klik (IIa) oraz Filip Filbier (IIIb)

Sukces!


W Międzyświetlicowym konkursie plastyczno – technicznym zorganizowanym przez  SP 54 z okazji Dnia Matki  pt. „Babeczka dla najsłodszej Babeczki” zwyciężczynią została uczennica naszej szkoły kl 3c – Nikola Gawron, a wyróżnienia otrzymały – Martyna Grabis z  2b oraz Natalia Zorzycka z 2 c.
Cieszymy się z sukcesów naszych zdolnych babeczek ;)Wielkanoc w świetlicy oczywiście nie mogła obyć się bez pisanek.  Kilka dni pracy i oto efekty naszych działań.


 

 
 

 Hit Hip hura !!

Oto laureaci kolejnego konkursu zorganizowanego w naszej świetlicy.

I miejce - Zuza Piotrowska (kl. 2a)

II miejsce - Natalia Zorzycka (kl. 2c) i Karolina Filbier (kl. 2d)

III miejsce - Lena Nawara, Hania Wolf i Wiola Klik ( kl. 2a) oraz Marta Migas (kl. 3b) i Weronika Czopek (kl. 3d)

Gratulujemy :)


 


FUN goo - ciecz nienewtonowska


FUN goo to prosty i bardzo efektowny eksperyment. Zamieniliśmy się w szalonych naukowców, połączyliśmy dwie substancje,  intensywnie mieszaliśmy przez 3-4 minuty i po chwili staliśmy się posiadaczami zielonej rozciągliwej substancji! To niezwykłe jak płyny po kilku prostych zabiegach stają się zwartą substancją w niczym nie przypominającą cieczy! Po wykonaniu chemicznego zadania, był czas na zabawę świeżo powstałym FUN goo.


 Zimowo :)


Oto dowód, że zima to naprawdę piękna pora roku! Wystarczy spojrzeć na galerię naszych prac :) 
Dzień Pluszowego Misia - poniżej zdjęcie z wręczania nagród w rozstrzygniętym dziś  Konkursie Plastycznym - "Świetlicowa Maskotka" W tym roku za najlepszą uznano pracę namalowaną przez Kingę Bogus z kl 2 a. Pozostałe miejsca zajęły: II -  Ewa Sychta (2a), III - Oliwia Szeląg (3b),  wyróżnienie zdobyła Emilia Morawiec (3a). Gratulujemy :)


 

 

 

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

 


 ROK SZKOLNY 2014 / 2015 

 

 

ROK SZKOLNY 2012/2013

ROK SZKOLNY 2011/2012

ROK SZKOLNY 2010/2011

GALERIA NASZYCH PRAC